הרשמה למוסדות הרשת

בית מדרש הורים באולפנת צביה קרית גת

   מאת:    תאריך:   25/11/2013   צפיות:  

שיחה מרתקת ממיכאל בן שטרית - "אל תוורתו על אף תלמיד"

ערב במ"ה (בית מדרש הורים) ייחודי התקיים במהלך חודש חשון באולפנת צביה קרית גת.
במהלך הערב שמעו ההורים את שיחתו של מר מיכאל בן שטרית מנהל תיכון ברנקו וייס במכבים רעות. מר מיכאל בן שטרית אקדמאי דוקטורנט ומנהל בי"ס סיפר להורים את סיפורו האישי שאינו תואם את עיסוקו היומיומי ואת חזותו החיצונית.
סיפור ילדות המתחיל בטבריה וממשיך בבית שמש נשמע מרתק. ואכן כן במהלך שעה סקר מיכאל בפני ההורים את קורות חייו כבן למשפחה קשת-יום אשר התדרדר לפשע, מרידה באורחות החיים בבית ולבסוף אף מעבר למגורים בטבריה כנער העובד במוסך ומתפרנס מעבודתו ואף מסתבך בפלילים.
נקודת המפנה בחייו של מיכאל הייתה קצינה שאמרה לו "עליך אני לא מוותרת" ואשר הכניסה אותו לתוך מסגרת של שירות צבאי משמעותי וזאת בנוסף ללימודי יסוד במסגרת "נערי רפול". בהמשך סיפורו תיאר מיכאל את הדמויות הנוספות אשר ליוו אותו גם מחוץ למסגרת השירות הצבאי ועד לתחילת לימודיו האקדמאיים.
"קבלתי קבלתי ולבסוף הבנתי שעלי גם לתת" אומר מיכאל וזה היה המוטו אשר גרם לו לשאוף ולקבל את ניהול בי"ס ברנקו וייס במכבים רעות. אני מרגיש שהיום אני מחזיר לנערים בביה"ס את מה שקבלתי. אנו פותחים להם אפשרויות והזדמנויות חדשות והכל על מנת שיוכלו להתקדם בחייהם ולהיות אזרחים חיוביים ומועילים.
"אל תוותרו על אף תלמיד" – במילים אלו סיים מיכאל את הרצאתו ולהורים הוא מוסיף אל תוותרו על אף ילד תאמינו בהם תאהבו אותם והם יגיעו רחוק.
ערב במ"ה זה הוא ערב במ"ה הראשון אשר נעשה באולפנא בשנה תשע"ד. במ"ה – בית מדרש הורים מתכנן מפגשים נוספים עם אנשי חינוך ודמויות משמעותיות שעברו שינוי שהוא חלק מן התהליך החינוכי האישי ושאותו הם מעוניינים להנחיל להורים באולפנא

IMG_1450תמונה1

כתבות נוספות

    צביה קרית גת       מיכאל בן שטרית    לא לוותר    בית מדרש