הרשמה למוסדות הרשת

ניווט בירושלים בעקבות הרצי"ה

   מאת:    תאריך:   17/11/2013   צפיות:  

כיתות ט' בכל רשת נעם-צביה יצאו לניווט בעקבות הרצי"ה בירושלים

בז' מרחשוון עלו לירושלים כל תלמידי כיתות ט' ברשת נעם-צביה למסע ניווט בירושלים.
הבנות התחילו את המסע באולפנת צביה ירושלים, בעקבות חייו של הרצי"ה. באולפנא קיבלו הבנות חולצה של הרשת, כיבוד קל, שתייה קרה ומפגש עם שחקנים שהמחישו את ההווי שחי בו הרצי"ה. עם סיפורים מרתקים על דמותו הייחודית. לאחר מכן הבנות קיבלו מפה עם כתבי חידה על פועלו ומסלול חייו של הרצי"ה. המסלול כלל 7 נקודות ציון הכוללות בתוכן: ביתו של הרצי"ה, ביתו של הרב אבהרם שפירא, שכונת גאולה, והסתיים בגבעת התחמושת. שם חיכתה להם ארוחת ערב, יחד עם הרצאה מרתקת של גרשון בר כוכבא בנושא "גבורת האבות בחברון", עם זיקה לפרשת השבוע וירא-חיי שרה. במהלך הערב נשא דברים הרב איתן איזמן, ראש מוסדות נעם-צביה ובירך אותן בברכת בואכם לשלום בכניסתם לרשת. לאחר מכן, הבנות רקדו בהופעה מלאת אנרגיה של הזמר אודי דווידי. והתפזרו לבתיהן מרוגשות ומלאות חוויות.
חשוב לציין, שזהו מפגש ראשון של בנות כיתות ט' ברשת, שבו נכחו כל מוסדות נעם-צביה, בכך חוו הבנות את עוצמתה רשת נעם-צביה הפרושה בכל הארץ.

במקביל, הבנים נפגשו בישיבת נעם ירושלים, שם קיבלו הבנים חולצות של הרשת, כיבוד קל ושתייה קרה. בישיבה שמעו הבנים את הרצאתו המרתקת של גרשון בר כוכבא בנושא "גבורת האבות בחברון", עם זיקה לפרשת השבוע וירא-חיי שרה. לאחר מכן, נסעו הבנים לעיר העתיקה בירושלים, והתחילו את הניווט בסימטאות הרובע היהודי, ולמדו על החיים בעיר העתיקה. הניווט הסתיים בבית כנסת החורבה, שמה קיבלו ארוחת ערב, ומשם ירדו לכותל המערבי לתפילת ערבית ראשונה של "ותן טל ומטר לברכה" של שנת תשע"ד. לאחר מכן, התלמידים התפזרו שמחים לבתיהם.
רשת נעם-צביה רואה חשיבות רבה ביצירת מסורת של גיבוש תלמידי כיתות ט' בכניסתם לרשת.

כתבות נוספות

    הנהלת הרשת       הרצי"ה    ירושלים    רשת צביה