הרשמה למוסדות הרשת

צביה הרצליה זוכרת את הנופלים

   מאת:    תאריך:   03/04/2014   צפיות:  

"מתחברים לזכרם" פרוייקט ייחודי לזכירת נופלי חללי ישראל

מתחברים לזכרם
מתחברים לזכרם - ביוזמה משותפת של הנהלת החינוך הדתי, משרד הביטחון ו"יד לבנים" ומתוך הערכה ללוחמי ישראל שנפלו במערכה על הגנת הארץ תאמצנה תלמידות אולפנת צביה בהרצליה, את אחת הדמויות מתוך הלוחמים שנפלו במלחמות ישראל בהגנה על המים בצפון הכנרת, מהנופלים במלחמת יום הכיפורים או עם נופל מבני משפחות תלמידות אולפנת צביה בהרצליה.
על פי התוכנית תבחר כל כיתה בדמות אחת, עליה ילמדו, ומתוך הכרות עם הדמות התלמידות תכרנה את הרקע לאותה מערכה, את החייל שבו שירת הלוחם, את תולדותיו ואולי גם את משפחתו וכו'. כתוצאה מתוכנית זו תקבלנה התלמידות משמעות עמוקה יותר לנושא אהבת הארץ, האמונה בצדקת הדרך והמסירות למענה.
כל תלמידה המשתתפת בתוכנית זו תקבל סיכת הערכה מיוחדת מטעם משרד הביטחון אותה תוכל לענוד בכל עת שתחפוץ.

טיול לאור "המאבק על המים" - באולפנת צביה הרצליה החליטו להעניק חוויה ערכית, חינוכית לבנות אשר בחרו שלא לצאת למסע לפולין.
בנות יא' למדו על נושא "המאבק על המים" לאורך השנים עם סוריה, אשר תחילתו בקרב על תל-מוטילה סמוך לאלמגור, בשפך הכנרת. בקרב זה שנערך ב-1951 נפלו 41 חיילים מגוייסים טריים לצה"ל, רובם עולים חדשים. באחיזתם העיקשת בתל עד שהסורים נכנעו ונסוגו, הפגינו החיילים את מסירות הנפש שלהם באופן הכי פשוט למען מדינת ישראל הצעירה.
בזמן שחברותיהן סיירו בפולין, הצפינו התלמידות אל תל מוטילה, והתרגשו לשמוע את עדותו ההירואית של מוטק'ה אורן מהלוחמים בקרב. מאזור אלמגור, המשיכו לרמת הגולן לתל א-סאקי, שם לקול רעמי התותחים שנשמעו בבירור מעבר לגבול, בסוריה, למדו על המשך ההתמודדות עם שכנתנו ממזרח, ועל קרבות הגבורה שהתחוללו באזור במלחמת יום כיפור.

חוויה נוספת היתה לפגוש את חיילי חטיבה 188 שבאותו היום השתתפו במרוץ לזכר הנופלים של החטיבה במלחמת יום כיפור. את היום חתם סיור באתר אשכול של חברת מקורות, הממחיש את הצורך החיוני שיש למדינת ישראל במים.
על רקע הרושם מהסיור, חוקרות התלמידות נושא לפי בחירתן הקשור לקרב, למאבק על המים, לנופלים וכו'. העבודות יועלו לאתר הנוכחי "מתחברים לזכרם" שהקימה האולפנה בפרק – "המאבק על המים - הקרב על תל מוטילה".
הסיור היה חוויתי, עוצמתי ומרגש. מסע שורשים – בארץ.
סיכמה: ליאת ש.

מתוך האתר מתחברים לזכרם
צביה הרצליה_זכרון לנופליםצביה הרצליה_זכרון לנופליםצביה הרצליה_זכרון לנופלים

כתבות נוספות

    צביה הרצליה       זכרון לנופלים    יד לבנים    מתחברים לזכרם